Analysis of information sources in references of the Wikipedia article "Примусова асиміляція" in Ukrainian language version.
Протягом останніх десятиліть талиші зазнавали значного тиску з боку адміністрації Азербайджанської РСР, метою якої було об'єднати всі меншини в республіці в єдиний азербайджанський народ. Цю політику було відносно легко проводити щодо народів ісламського віросповідання, оскільки їх просто проголошували етнічною групою азербайджанського народу. Це підтверджується політикою перепису населення, яка просто залишила кілька мовних меншин незареєстрованими. Тому в переписах 1959 року і наступних переписах талиші не згадуються.
Асиміляція татів азербайджанцями тривала протягом століть. Цьому значною мірою сприяє спільна ісламська релігія. Однак цей процес прискорився в останні роки, коли прихована, але цілеспрямована асиміляція всіх меншин, що проживають на території республіки, стала метою і політикою Азербайджанської РСР. Про це свідчить, наприклад, постійне підкреслення спільної історії та близькості культури (навіть в академічних публікаціях).
В Азербайджані курдська ідентичність перебуває під найбільшою загрозою. Протягом останніх десятиліть азербайджанська влада намагається асимілювати всі етнічні меншини. За відсутності релігійних відмінностей вони досягли успіху. Курдська мова офіційно не використовується, а під час переписів населення курди записуються як азербайджанці.
Загалом, у Дагестані під юрисдикцією Російської Федерації лезгини користувалися кращими правами, ніж у самому Азербайджані, де вони піддавалися політиці асиміляції. Це може частково пояснити розбіжності в офіційній статистиці та неофіційних оцінках чисельності лезгін в Азербайджані. [...] Лезги традиційно страждали від безробіття та нестачі землі. Обурення розпалилося у 1992 році через переселення 105 000 азербайджанських біженців з Нагірного Карабаху на лезгинські землі та примусовий призов лезгін на військову службу для участі у конфлікті. Це сприяло зростанню напруженості між лезгінською громадою та азербайджанським урядом у питаннях землі, зайнятості, мови та відсутності внутрішньої автономії...