Horváth Lóránt: Fontos volt számomra, hogy mindig a kollektíva szavazta meg…. dunavolgyipeter.hu, 2010. (Hozzáférés: 2024. október 11.) „Ugyanebben az időszakban érkezett […] egy nagyszerű, kreatív, elnök, dr. Nagy Richárd. Az első "igazi" elnök volt, amint átvette a vezetést, igen dinamikus intenzív és egyben extenzív programjai alapos változást és kiterjedt fejlődést hoztak. Jelentős mértékben felkarolta a tartalom szolgáltatókat mind a művészeti, mind a "hírcsinálók" területein, sok újszerű műsor beindulhatott. Elindította a következő generáció tovább, ill. kiképzését, és nem utolsósorban újabb ingatlanokat szerzett a fővárostól a Magyar Televízió részére.”
Zelei Miklós: Pécsi Ferenc egy kolléga szemével – Beszélgetés Sándor Györggyel (HTML). Dunavölgyi Péter weblapja. (Hozzáférés: 2023. április 11.) „Elsősorban olyan alapon [indultak el a támadások], hogy ez nem a munkásság televíziója, nem munkástelevízió, hanem szinte polgári, amely elhanyagolja a marxizmust… A kritikusok pedig, akik ugye irányítva voltak, elkezdték írni, hogy nem biztos, hogy ez a jó irány. [Pécsi] Feri nem tudott ebbe belenyugodni. És elkezdődött egy szörnyű küzdelem, amelynek a végkifejlete az volt, hogy közölték vele: le fogják váltani. ”
Adotta vola neki paradisumut házoá – Beszélgetés Sándor Györggyel. (Hozzáférés: 2024. december 4.) „Az elnöklő Nagy Richárd munkájához biztosította magának a nyugodt feltételeket. […] A politikai szerkesztőségeket Grósz irányította, a rendkívül tisztességes, de nem sokat kezdeményező Megyeri Károlyon keresztül, ő lett a televízió egyik részének a helyettes vezetője. A másik részt Szinetár Miklós kapta, aki viszont Aczél Györgynek a teljes bizalmát élvezte […]”
MTV plusz. Dunavölgyi Péter weblapja – TV történelem hiteles forrásból. (Hozzáférés: 2024. június 26.)
A magyar televíziózás története XVIII (1974.) (HTML). Dunavölgyi Péter weblapja – TV történelem hiteles forrásból, 1989. (Hozzáférés: 2024. július 26.) „Nagy Richárd: A problémát az okozta, hogy a televíziós technika fejlesztése a hetvenes évek végére hihetetlen tempóban felgyorsult. Jött a SKY-program kísérleti szakasza. Feliratot küldtem a kormányzatnak [1980-ban], hogy a nyereségünkből 50 milliót költsünk arra, hogy belépünk az Euro-SKY-ba. […] A tévés technika akkor már két-három év alatt cserélődött, gyorsabban, mint a haditechnika. Éreztem, ha az európai integrációba nem lépünk be, elsorvadunk. Azt a választ kaptam [ Aczél Györgytől ], ez a dolog még messze van, egyelőre hagyjuk.”
Horváth Ádám. mediatechnika.hu, 2014. (Hozzáférés: 2024. augusztus 23.) „A [ Magyar Televízió–Magyar Rádió ] szétválás után Nagy Richárd volt az első önálló elnök, akinek politikai tekintélye és a televíziózás iránti olthatatlan szerelme eredményezte a cég aranykorát. Ő kezdte először hangoztatni, hogy hamarosan elindul a sokoldalú televíziózás a fellőtt műholdakon keresztül és ezért nagyon kell az MTV fejleszteni, hogy versenyben maradjon. Az őt követő elnökök szintén pártemberek voltak, de ilyen nagy volumenű elnöke már nem volt a televíziónak. Ez megérződött a kapott pénz nagyságában és a technikai fejlesztés lehetőségében is.”
A nyolcvan év nem érdem - interjú Vitray Tamással. origo.hu, 2012. (Hozzáférés: 2024. augusztus 23.) „Nekem Pécsi Ferenc idején [volt az MTV-s aranykor]. Az MTV talán húsz évre tehető aranykorában az ő hat éve 22 karátos volt.”
Takács Vera: In memoriam Nagy Richárd. takacsvera.hu, 2009. (Hozzáférés: 2024. augusztus 23.) „A lényege a nagyrichárdi korszaknak az volt, hogy volt hatalma pénzt kicsikarni a tévé számára, s Ő a pénzt műsorok, stúdiók, jó minőségű berendezések vásárlására költötte.! […] Nagy Richárd megvédte munkatársait. A tévét nem engedte alárendelt intézményként kezelni. "Leszólni lehet, de átszólni nem!" - volt a kedvenc mondása. Azaz egy pártközponti osztályvezető, vagy ipari, mezőgazdasági kombinát vezetője ne üzenjen... Tisztelte azokat, akik a műsorokat készítették, és nem tisztelte a főnökséget. Szerette a „gyerünk! csináljuk!” elszántságot, a szenvedélyes és kevés beszédű embereket, a locsogást utálta, a seggnyalást is. Talán ezért szerettük mi, akik akkor sokat és jól dolgoztunk.”
Nemzeti Színház – Az ügynök halála. mixed.doubles.tripod.com , 2012. (Hozzáférés: 2012. október 13.) A közvetítést Zsurzs Éva vezette, rendezte: Marton Endre