Tarptautinė Krišnos sąmonės bendrija (Lithuanian Wikipedia)

Analysis of information sources in references of the Wikipedia article "Tarptautinė Krišnos sąmonės bendrija" in Lithuanian language version.

refsWebsite
Global rank Lithuanian rank
1st place
1st place
low place
2,131st place
low place
8,874th place
low place
low place
low place
low place
low place
3,034th place
low place
low place
2nd place
10th place
7,357th place
5,511th place
176th place
1,133rd place
low place
29th place
low place
899th place
low place
537th place
low place
low place
low place
266th place
low place
low place
low place
low place
low place
359th place
8,652nd place
11th place
low place
low place
low place
low place
low place
low place
low place
low place
low place
low place
low place
low place
low place
low place
low place
low place
low place
low place
7th place
33rd place
5th place
16th place
14th place
28th place
6th place
14th place
low place
low place
low place
low place
490th place
1,057th place

archive.org

archive.today

bernardinai.lt

  • Vladimir Bukovskij. „Patogi psichiatrija“. „Naujasis Židinys-Aidai“ 2014, Nr. 1 [4] "Tai prasidėjo po Stalino mirties. Politinis biuras nusprendė, kad nenori toliau tęsti beteisio teroro, nes tuoj patys taps aukomis. Juk teroras yra nekontroliuojamas. Kai jis prasideda, negali žinoti, kur baigsis. Taip nutiko prie Stalino, kai tai tapo ginklu tarpusavio kovose ir jie žudė vienas kitą. Ir iš tikrųjų po Stalino mirties jie liovėsi žudę vienas kitą. Chruščiovas buvo pašalintas iš posto, bet ne nužudytas ar įkalintas. Tiesa, jie pašalino ir nužudė Lavrentijų Beriją, tačiau po to nutarė pradėti griežtai kontroliuoti KGB. Kodėl KGB? Komitetas nebebuvo ministerija, nes jo rangas buvo pažemintas. NKVD buvo liaudies komisariatas (rus. наркомат), ministerija, o KGB – komitetas prie SSRS Ministrų Tarybos. Jie įvykdė KGB valymus, išmetė ar pasiuntė į pensiją nemažai žmonių, ne daugiau kaip tuziną iš jų nužudė, daugiausia buvusius Berijos šalininkus. Nuo tada KGB buvo griežtai kontroliuojamas CK, kuris bijojo, kad saugumas vėl išsprūs iš kontrolės ir valdančiosios klasės viduje pradės žaisti politinius žaidimus. Tad taisyklės ir įstatymai turėjo padėti kontroliuoti šitą pavojingą organizaciją. Štai kodėl KGB turėjo laikytis įstatymo raidės, bent jau kurį laiką. Vėlesnėse stadijose, kai Andropovas tapo SSRS generaliniu sekretoriumi, jie pradėjo tai traktuoti laisviau, apeidinėti taisykles, jautėsi mažiau kontroliuojami, nes jų žmogus buvo viršūnėje. Bet prieš tai saugumiečiai bandė laikytis nustatytų rėmų, elgtis atsargiau, nes kitaip galėjo būti nubausti ir išlėkti iš pareigų. „

bvml.org

  • [16] Archyvuota kopija 2008-07-20 iš Wayback Machine projekto.Giriraj Swami tekstas „Following in the footsteps“, citata: "Paskutinės savo dienomis Vrindavanoje, Šrila Prabhupada nurodė, kad nebendravimo su Gaudija Matha politika pakeista, ir kad turėtume bendrauti. " <…> Jis suformavo Bhaktivedanta Svami Charity Trust konkrečiai „suvienyti gaudija vaišnavus, ypač Jo Dieviškosios Malonės Šrilos Bhaktisidhantos Sarasvati Thakuros pasekėjus“

chakra.org

  • [2] Archyvuota kopija 2007-09-27 iš Wayback Machine projekto.ISKCON įsteigimo originalus dokumentas
  • [12] Archyvuota kopija 2007-09-27 iš Wayback Machine projekto. Knygos, kurioje sudėti Indijos Gaudija vaišnavų prisiminimai apie A. C. Bhaktivedanta Svami, pristatymas. Citata: "Aš sutikau daug vaišnavų, kurie pažinojo Šrilą Prabhupadą prieš jam išvykstant į Vakarus. (…) Beveik kiekvienas pasakojimas, kurį girdėjau iš šių senyvų sadhu, draugų, garbintojų ir šeimos narių leido man jaustis labiau branginančiai Šrilos Prabhupados unikalią poziciją. "
  • [15] Archyvuota kopija 2007-09-27 iš Wayback Machine projekto.Gopakumar das straipsnis chakra.org forume, kuriame nurodoma, kaip tie, kurie priėmė ne ISKCON gaudija vaišnavų guru buvo šalinami iš organizacijos

childprotectionoffice.org

doi.org

index.org.ru

  • “В 1982 г. в КГБ сформировали и бросили в „бой“ спецкоманду союзного значения „Поиск“, возглавлять которую поручили „майору Эрнесту Федоровичу Белопотапову“ (в кавычках оттого, что всякий раз чекист представлялся новым именем). За короткое время агенты состряпали несколько шумных судебных процессов над уверовавшими в Кришну. По замыслу КГБ, в общей сложности планировалось „прокрутить“ 7-8 показательных судов в России, в Прибалтике, Грузии, на Северном Кавказе. Забегая вперед, скажем, что КГБ даже перевыполнило свой зловещий „план“: в Ереване и Литве прошло по одному процессу, два- в Сухуми, два – в Ставрополе, три – в Москве, один – в Петербурге и еще один- в Красноярске. „Материалом“ для процессов служили обнаруженные органами при обысках рукописные и машинописные переводы различных священных текстов, в частности, „Ишопанишад“. Это произведение, относящееся к самому авторитетному корпусу философской литературы Индии – упанишадам, – кочевало по городам и весям бывшего Союза под конспиративным названием „Книжка индийского мышления“. "
    Юрий Плешаков „Индийская религия милости в России“, Журнал Индекс/Досье на цензуру,номер 11/2000[8]

iriney.ru

iskcon.com

content.iskcon.com

iskcon.com

news.iskcon.com

iskcondesiretree.com

  • [18] kas yra moterų pozicija prieš iskcon

iskconnews.org

iskconresolve.com

jswami.info

  • [20] Vieno judėjimo lyderių nuomonė, palaikanti sielos kritimo teoriją

kaunoarkivyskupija.lt

  • Vienas iš kunigų, kuriuos persekojo sovietų režimas, S. Tamkevičius prisimena: „Atėjus į valdžią KGB pirmininkui Jurijui Andropovui, tapo aišku, kad greitai viskam ateis pabaiga. Maskvoje suėmė visus mūsų draugus. Todėl jau laukėme, kad prasidės areštai Lietuvoje. Buvo 1983 metų pradžia. Pirmiausia suėmė kunigą A. Svarinską. Mane kvietė į tardymus. Savaitėmis ir dienomis laukiau, kada busiu suimtas. Todėl suėmimas nebuvo jokia staigmena“
    Arkivyskupas S. Tamkevičius: Apie nevykusias ateizmo pamokas, kunigystės kelią, KGB pinkles ir Apvaizdos galią. Pokalbis Lietuvos radijo laidoje „Forumas“ su V. Savukynu, 2011 08 18 [5]

komisija.lt

kommersant.ru

  • "„Международное общество сознания Кришны“ стремится путем отрицания коммунистической идеологии и социалистического государства, борьбы с ними увести своих приверженцев от участия в общественно-политической и трудовой деятельности в сторону мистики. В настоящее время последователи данной организации появились в Эстонии, Латвии, Литве, на Украине, а также в Москве, Ленинграде и некоторых других городах в виде небольших группировок единоверцев. Для совместного изучения литературы, совершения связанных с „учением“ ритуалов участники групп организуют сборища на частных квартирах. Из их числа выделились активисты, занимающиеся миссионерством, поддерживающие связи с зарубежными центрами и аналогичными группами внутри страны. Группы последователей „Международного общества сознания Кришны“ строятся по принципу фанатичного послушания своему учителю, его обожествления. Особым авторитетом пользуются зарубежные эмиссары. Эксплуатируя интерес молодежи и определенной части интеллигенции к древневосточной религии и философии, фанатично настроенные последователи указанного течения пытаются обратить их в свою веру. Для реализации этих замыслов они стремятся воздействовать на широкую аудиторию путем демонстрации привезенных из-за рубежа фильмов, диапозитивов, чтения лекций, организуя эти мероприятия в помещениях, принадлежащих общественным организациям, получаемых обманным путем. Такие факты отмечались в Москве, Киеве, Вильнюсе, Риге. В сборищах подобного рода принимало участие до 100 человек… Комитет госбезопасности ведет работу по разложению групп последователей древневосточных религиозно-философских течений, пресечению их миссионерской деятельности в стране.
    Из записки председателя КГБ Ю. В. Андропова в ЦК КПСС, 1980 г.
    Журнал „Коммерсантъ Власть“ №31 от 10.08.2009, стр. 47[3]

krishna.com

krishna.lt

lrytas.lt

  • Lietuvos rytas. Krišnaitės mirtis – į naudą religinei bendruomenei. 2013 vasario 7 diena Archyvuota kopija 2013-05-29 iš Wayback Machine projekto.2013 vasario 7 dieną „Lietuvos rytas“ išspausdino straipsnį „Krišnaitės mirtis – į naudą religinei bendruomenei“, kuriame pasakojama kaip Lietuvos Krišnos sąmonės organizacijai atiteko sunkiai sergančios pensininkės butas ir santaupos po jos mirties, o jos kūnas buvo paskubomis kremuotas. Krišnaistai susisiekė su mirusiosios giminėm tik tuomet, kai kūnas buvo jau kremuotas. Mirusios pensininkės sesuo kreipėsi į prokuratūrą, tačiau prokuratūra tyrimą nutraukė trūkstant įrodymų.

mruni.eu

aurmonas.home.mruni.eu

  • „LSSR KGB operatyvinių priemonių planas kovai su ideologine diversija tarp inteligentijos“, 1982 m. gruodžio 30 d., punktas nr 15: „15. Įvykdyti atskiru planu numatytas agentūrines-operatyvines priemones lokalizuojant ir sustabdant ideologiškai kenksmingą Vakarų inspiruoto judėjimo „ISKCON“ (Tarptautinė Krišnos sąmonės mokymo draugija) veiklą, kuria siekiama diegti pseudofilosofines ir sektantiškas koncepcijas jaunimo, kūrybinės ir mokslinės inteligentijos aplinkoje. Daugiausia dėmesio skirti tam, kad būtų atskleisti „ISKCON" ryšio kanalai su „Krišnos mokymo" sekėjais TSRS, toliau gilinti susiskaldymą tarp „krišnaitų" ir atitraukti eilinius mistinių-sektantinių grupuočių narius nuo autoritetų įtakos, dokumentuoti konkrečius draugijos lyderių (buvusių Kauno taikomojo meno technikumo moksleivių Brunzos ir Kruopio, taip pat laikinai nedirbančių Gabrėno ir Galadausko) priešiškus veiksmus respublikoje, kad būtų galima imtis atitinkamų priemonių užkirsti kelią jų mėginimams sulipdyti organizacines „krišnaitų" grandis. Idėjiškai nenusiginklavusių asmenų atžvilgiu taikyti administracines teisines ir profilaktines įspėjamąsias priemones pasitelkiant visuomenę, taip pat respublikos spaudoje viešai demaskuoti ideologiškai žalingą krišnaizmo esmę. Agentūrines-operatyvines priemones toliau demoralizuojant „Krišnos mokymo" sekėjų judėjimą Lietuvos TSR vykdyti per agentus „Krianklį", „Genį", „Janonį", taip pat palaikant užmegztus operatyvinius ryšius su krišnaitų autoritetais, OSB* objektais - Liet[uvos] TSR MA centrinės bibliotekos darbuotoju Tamošaičiu ir ekonomistu Komockiu."
    „Lietuvos kultūra sovietinės ideologijos nelaisvėje, 1940–1990“, dokumentų rinkinys [7][neveikianti nuoroda]. Sudarė Juozapas Romualdas Bagušauskas ir Arūnas Streikus. ISBN 9986-757-68-1

nytimes.com

query.nytimes.com

  • AP (18 June 1983). „"Krishna Group Loses Brainwashing Lawsuit", New York Times, June 18, 1983“. New York Times. Nuoroda tikrinta 2009-10-01.

pbwiki.com

komentarai.pbwiki.com

  • [13]Radhanatha dasa prisiminimai. Citata: "Bet jie (Vrindavanos gyventojai) man sakydavo, kad brangina Prabhupadą. Daugumą jų vadindavo jį „Svami Bhaktivedanta“. Jie sakydavo, „jis yra didžiausias šventasis, nes jis pristato Vrindavaną pasauliui. Jis daro Vrindavanos šlovę žinomą visame pasaulyje“.

portal-credo.ru

pqarchiver.com

pqasb.pqarchiver.com

pravbeseda.ru

  • „По опубликованному свидетельству Ф. Д. Бобкова, бывшего главы 5-го управления КГБ (журнал “Люди”, июль 1997 г.. № 1), в Прибалтике кришнаиты находились под особым патронажем РК ВЛКСМ.“ Дворкин А.Л. „Сектоведение“ [9]

religioustolerance.org

tm.lt

uppitywomen.net

vaniquotes.org

vanisource.org

  • Negalvokite kad augalai ir medžiai neturi gyvybės. Jie taip pat yra gyvos būtybės. Mes nepriimam teorijos kad gyvūnai neturi sielos. Ne. Kiekviena gyva būtybė turi sielą. Netgi augalai, medžiai, kiekviena gyva būtybė turi sielą. Jie tiktais turi skirtingus kūnus. Nėra tokio dalyko kad tik žmogus turi sielą, o kitos gyva būtybė atseit neturi sielos. Ne. Tiesą sakant, jei mes paanalizuosim kokie yra sielos turėjimo simptomai, tai sielą rasite visur. Netgi augalijos gyvenime rasite sielą. Seras Jagadish Chandra Bose, vienas iš didžiausių pasaulio mokslininkų, su įranga įrodė kad kai pjauni medžius arba lapus, tai jie jaučia skausmą, ir tą užregistravo įranga. Taigi kiekvienas turi sielą.|PRABHUPADA, A. C. Bhaktivedanta Svami. PRABHUPADA, A. C. Bhaktivedanta Svami. Lecture on BG 7.1-3 – Stockholm, September 10, 1973

vedabase.net

vnn.org

  • [11] Archyvuota kopija 2007-10-08 iš Wayback Machine projekto. Straipsnis, apie Bhaktivedanta Svamį, kaip specialios galios šventąjį. Citata: "Šrila Šridhar Maharadžas pasakė: "Aš laikau jį (Bhaktivedantą Svamį Prabhupadą) saktyavesa – avatara… "

web.archive.org

worldcat.org

  • Knott, K. (2000). „In Every Town and Village: Adaptive Strategies in the Communication of Krishna Consciousness in the UK, the First Thirty Years“. Social Compass. 47 (2): 153. doi:10.1177/003776800047002002. ISSN 0037-7686.