Analysis of information sources in references of the Wikipedia article "Vzhodni blok" in Slovenian language version.
Eastern Bloc. The name applied to the former communist states of eastern Europe, including Yugoslavia and Albania, as well as the countries of the Warsaw Pact
Vzhodni blok. Ime, ki se je uporabljalo za nekdanje komunistične države vzhodne Evrope, vključno z Jugoslavijo in Albanijo, kot tudi za države Varšavskega pakta.
Tito je dobro igral svoje karte in – za razliko od drugih držav Vzhodnega bloka – je Jugoslavija uživala precej odprt odnose z ostalim svetom.
Procesi sprememb v Vzhodnem bloku so vplivali tudi na Jugoslavijo, čeprav je ta država, ki je bila od leta 1948 izven bloka, razvila lastni politični, gospodarski in federalni sistem.
Do leta 1990 je bila Mongolija kljub formalni neodvisnosti de facto integriran del Sovjetsko dominiranega Vzhodnega bloka.
{{navedi splet}}
: Vzdrževanje CS1: datum in leto (povezava){{navedi časopis}}
: Vzdrževanje CS1: samodejni prevod datuma (povezava)V pasu smrti evropskega dela nekdanje Sovjetske zveze, bi agresivna zdravstvena politična intervencija morda preprečila desetine tisočev presežnih smrti ali vsaj ustvarila drugačno percepcijo zahodnoh namenov. Namesto tega so prevladali zahodni samozadovoljni triumfalizem, politična prioriteta za nepovratno uničenje komunističnega sistema in želja po integraciji vzhodnoevropskih gospodarstev v kapitalistični svet za vsako ceno.
{{navedi časopis}}
: Vzdrževanje CS1: samodejni prevod datuma (povezava){{navedi knjigo}}
: Vzdrževanje CS1: več imen: seznam avtorjev (povezava)"Če je v letih 1987–1988, 2 odstotka ruskega prebivalstva živelo v revščini (tj. preživelo z manj kot 4 dolarji na dan), je v obdobju 1993–1995 ta številka dosegla 50 odstotkov: v samo sedmih letih je polovica ruskega prebivalstva postala siromašna.
Do leta 1990 je bila Mongolija kljub formalni neodvisnosti de facto integriran del Sovjetsko dominiranega Vzhodnega bloka.