Homo sovieticus (Ukrainian Wikipedia)

Analysis of information sources in references of the Wikipedia article "Homo sovieticus" in Ukrainian language version.

refsWebsite
Global rank Ukrainian rank
1st place
1st place
3,312th place
48th place
3rd place
11th place
2,224th place
2,838th place
6,836th place
84th place
1,910th place
22nd place
low place
low place
low place
3,358th place
low place
low place
low place
609th place
low place
low place
low place
933rd place

1-12.org.ua

books.google.com

  • Rise and Fall of the Soviet Union 1st Edition (Study Guide). Уривок: «homo soveticus is a sarcastic and critical reference to a category of people with a specific mindset that were allegedly created by the governmens of the Eastern Bloc.». Архів оригіналу за 7 липня 2014. Процитовано 13 січня 2016.

ethz.ch

css.ethz.ch

filosof.com.ua

gazeta.ua

  • http://gazeta.ua/articles/opinions-journal/_nehaj-prezidentom-bude-hto-zavgodno-abi-ne-piv-i-ne-spiznyuvavsya-na-robotu/532435?mobile=true [Архівовано 1 лютого 2016 у Wayback Machine.] gazeta.ua: «Нехай президентом буде хто завгодно, аби не пив і не спізнювався на роботу» (17 грудня 2013). Уривок: «Антропологічний ефект українського Голодомору, голоду на Поволжі, масових переселень народів, етапів і розстрілів — це виведення популяції з вихолощеними фундаментальними основами людської сутності. Такими, як співчуття, співпереживання, солідарність, альтруїзм. Усі ці важливі якості забезпечують людям переваги в еволюції та конкуренції видів. У homo soveticus їх немає. Масові репресії, розстріл як норма повсякдення, 10 років таборів за щастя — і в результаті зацькована, постійно залякана людина занурюється в хаос зруйнованої соціальності. Смерть і абсурд забрали в народу совість і розум. А позбавити людину моральних емоцій означає позбавити її мотивації до самого життя. Звідси і соціальна апатія та нігілізм, і суто радянська реакція на будь-яку проблему. Включно з власним життям. Усі ці „пох**“, „нах**“, „забий“ чи „насрати“ — похідні від соціально-політичної апатії. Вони й відрізняють раба від громадянина. Усі ми, як колишні раби, тією чи іншою мірою опромінені цією „радіацією“.».
  • Тарас Кузьо: Нетолерантність до західних експертів в Україні , 04.05.2014 [Архівовано 1 лютого 2016 у Wayback Machine.](укр.)

radiosvoboda.org

razumkov.org.ua

reftrend.ru

rep-ua.com

tvi.ua

tyzhden.ua

  • http://tyzhden.ua/Politics/17617 [Архівовано 3 березня 2016 у Wayback Machine.] Тиждень: „Совок“ і його реаніматори (24 лютого, 2011). Уривок: »…як і сам розвиток феномена «совка» (термін, вигаданий наприкінці 1960-х рок-музикантом Олександром Градським, його науковий еквівалент — homo sovieticus — у ті самі часи запровадив філософ Олександр Зинов'єв)".

web.archive.org