Analysis of information sources in references of the Wikipedia article "Історія комп'ютерної анімації" in Ukrainian language version.
У 1964 році Вільям Феттер, технічний ілюстратор Boeing, створив першу цифрову модель людського тіла, щоб оцінити інженерні конструкції на предмет ергономічної якості. Досліджуючи питання досяжності та поля зору, він створив серію індивідуальних моделей "Людини Боїнга", яку пізніше стали називати просто "Боменом", і створив перші послідовності комп'ютерної анімації.
Вільям Феттер (1928-2002), арт-директор компанії "Боїнг", був першою людиною, яка намалювала людську фігуру за допомогою комп'ютера. Ця фігура відома як "Людина Боїнга". У 1960 році Феттер ввів термін "комп'ютерна графіка", описуючи свою роботу над дизайном кабіни пілота для компанії "Боїнг"
{{cite web}}
: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)Перед осцилографом була змонтована 35-міліметрова фотокамера з висувним журналом на виготовленій на замовлення стійці. Управління камерою здійснювалося автоматично за допомогою комп'ютера, який надсилав сигнал на камеру, коли на осцилограф подавалося нове зображення. У скандинавському АБР, який багато рахував і оприлюднював тушковані дані, зрозуміли, що у них є всі координати для того, щоб малювати перспективу з місця водія. Вони взяли за приклад те, як у майбутньому виглядатиме тоді ще непроектована автомагістраль у напрямку до Накки, що за межами Стокгольма. З камерою перед осцилографом вони могли робити знімки кожні двадцять метрів віртуальної дороги. Результатом стала вигадана поїздка віртуальним шосе зі швидкістю 110 км/год. Плівка була перенесена на 16-міліметрову плівку і зроблена в 100 копіях. У фондах Технічного музею зберігається єдина відома вціліла копія фільму. На коробці з фільмом написано, що це перший у світі фільм, намальований за допомогою комп'ютера. Існує мало інших доказів того, що це справді так, і що це перша у світі комп'ютерна анімація. Фільм вийшов в ефір 9 листопада 1961 року в прайм-тайм у національній телевізійній програмі новин Aktuellt.
Перед осцилографом була змонтована 35-міліметрова фотокамера з висувним журналом на виготовленій на замовлення стійці. Управління камерою здійснювалося автоматично за допомогою комп'ютера, який надсилав сигнал на камеру, коли на осцилограф подавалося нове зображення. У скандинавському АБР, який багато рахував і оприлюднював тушковані дані, зрозуміли, що у них є всі координати для того, щоб малювати перспективу з місця водія. Вони взяли за приклад те, як у майбутньому виглядатиме тоді ще непроектована автомагістраль у напрямку до Накки, що за межами Стокгольма. З камерою перед осцилографом вони могли робити знімки кожні двадцять метрів віртуальної дороги. Результатом стала вигадана поїздка віртуальним шосе зі швидкістю 110 км/год. Плівка була перенесена на 16-міліметрову плівку і зроблена в 100 копіях. У фондах Технічного музею зберігається єдина відома вціліла копія фільму. На коробці з фільмом написано, що це перший у світі фільм, намальований за допомогою комп'ютера. Існує мало інших доказів того, що це справді так, і що це перша у світі комп'ютерна анімація. Фільм вийшов в ефір 9 листопада 1961 року в прайм-тайм у національній телевізійній програмі новин Aktuellt.
{{cite conference}}
: Проігноровано невідомий параметр |дата доступу=
(довідка)